27 בספטמבר 2011

שנה טובה, שנה של ליצור את חיינו בעצמנו

פעם, מזמן, כשהייתי בתקופה מאוד אינטנסיבית של שינויים ובניה עצמית, ישבתי בשיעור עם תלמידה שלי ושוחחנו על הא ועל דא. היא שאלה אותי: "את כותבת מוסיקה בזמן האחרון?", ואני עניתי לה: "לא, אני לא כותבת מוסיקה בזמן האחרון. אני כותבת את החיים שלי בזמן האחרון"... 

והיא חייכה. חיוך גדול, רחב, עמוק, מבין, חיוך עם עיניים נוצצות. ואני חייכתי אליה בחזרה. והחיוכים שלנו נפגשו זה בזה לרגע אחד יפה ומיוחד שבו נפש נגעה בנפש, נפש חייכה לנפש.

ומאז ועד היום, בכל פעם שאני "כותבת" פרק נוסף ביצירה הגדולה הזאת שנקראת "חיי", אני מחייכת לעצמי. חיוך פנימי גדול, רחב, עמוק, מבין. חיוך שזוכר מנין באתי ואיזו דרך עברתי על מנת שאוכל לחייך לעצמי ולשמוח לנוכח היצירה הזאת שהיא חיי.

ובסוף כל שנה, לקראת ראש השנה, אני משחזרת את השנה שהיתה לי ומקשיבה בתוכי למנגינות החיים ש"כתבתי" במהלכה. מקשיבה טוב טוב, מקשיבה היטב. מקשיבה למתחים שבהן, לאיזונים שבהן, לעוצמה שבהן, ליופי שבהן, לכיווניות שבהן, ושואלת אותן איך הן רוצות להמשיך מכאן ואילך. והן עונות לי, מכוונות אותי בדרכי הלאה, לעבר השנה הבאה עליי לטובה.

וכעת מסתיימת לה עוד שנה. פרק אחד נחתם ומתחיל פרק חדש. וברוח הדברים האלה רציתי לאחל לכם, ולי, ולכולנו, שנחיה את השנה הבאה שלנו, הפרק הבא בחיינו, מתוך יצירתיות שופעת, ושנראה כל יום ויום בחיינו כאילו הוא חומר ביד היוצר, היוצר שהוא אנחנו עצמנו, ושניצור את יצירת החיים שלנו ברוח הנכונה לנו, כפי שטוב לנו וראוי לנו לחיות.

אני מאחלת לכולנו שנה טובה, שנה של חיבור עמוק לעצמנו, שנה של אהבת החיים ואהבת עצמנו ואהבת זולתנו, שנה של שמחת היצירה, שנה של פוריות ושגשוג, שנה של אמנות ואמונה, שנה של מוסיקה, נפש, יצירה.

שלכם,
בברכה ואהבה,
מרבאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה